Wszyscy jesteśmy podejrzani – Joanna Chmielewska

“Wszyscy jesteśmy podejrzani” to jedna z bardziej znanych pozycji autorstwa Joanny Chmielewskiej. Jak wszystkie powieści autorki, napisana świetnym językiem, z charakterystycznym dla Chmielewskiej humorem.

„Wszyscy jesteśmy podejrzani” to kryminał. Jak to w kryminale, musi być morderstwo. Joanna, architekt pracująca w biurze projektów, ma zamiar napisać powieść kryminalną. Bogata wyobraźnia podsuwa jej wizję zabójstwa jednego ze współpracowników. Dzieli się pomysłem na książkę z kolegami z pracy, a po kilku dniach dochodzi do prawdziwego zabójstwa instalatora sanitarnego, Tadeusza Stolarka, wykonanego dokładnie tak samo, jak to zaplanowała Joanna w celach literackich.

Rozpoczyna się śledztwo, a pracownicy biura wcale nie ułatwiają pracy milicji obywatelskiej (rzecz się dzieje w roku 1966) i bardzo przystojnemu prokuratorowi. 

Otóż, okazuje się że każdy z nich miał motyw, aby Stolarka zabić…

Teatr telewizji wykonał adaptację tej powieści, z udziałem m.in takich aktorów jak: Jan Eglert, Zbigniew Zamachowski, Edyta Olszówka, Kazimierz Kaczor. Kiedyś dostepnia na Youtube, obecnie nie do znalezienia…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *